Trenuj z nami na stadionach

2017.03.30

Startuje akcja „BiegamBoLubię”

To nie żart na Prima Aprilis! 1 kwietnia ruszy 8. edycja akcji „BiegamBoLubię”. Na 80 stadionach na terenie całej Polski będą się odbywać bezpłatne spotkania biegowe pod okiem profesjonalistów. Zapraszamy do trenowania razem z nami!

Rusza akcja BiegamBoLubię

PKO Bank Polski nie tylko sponsoruje największe imprezy biegowe, ale także pomaga się do nich przygotować. Bank po raz kolejny jest partnerem strategicznym akcji „BiegamBoLubię” i zaprasza do wspólnego biegania i trenowania. Na 80 stadionach lekkoatletycznych w całej Polsce, od 1 kwietnia do 5 listopada, bez względu na warunki atmosferyczne i liczbę chętnych, na miłośników ruchu będzie czekać 200 trenerów. Bezpłatne spotkania biegowe odbywają się, w zależności od lokalizacji, w soboty o godz. 9.30 lub poniedziałki o godz. 20.00. Zajęcia trwają godzinę, a ich poziom jest dostosowywany na bieżąco do potrzeb grupy.

Nasza akcja rośnie w siłę i po ośmiu latach możemy śmiało powiedzieć, że zdobyliśmy już niemal całą lekkoatletyczną mapę Polski. W ubiegłym roku ćwiczyło z nami ponad 33 tys. osób w całym kraju. W 2017 roku poprowadzimy treningi na nowych stadionach, m.in w Świebodzinie, Pleszewie i Łapach – mówi Paweł Januszewski, prezes Fundacji Wychowanie przez Sport, organizator akcji „BiegamBoLubię“. – Stadion to możliwość lepszej kontroli tempa, odległości czy techniki. To także szansa na ciekawe ćwiczenia oraz poczucie komfortu i bezpieczeństwa. Nasi trenerzy udowodnią nawet najbardziej opornym, że bieganie wcale nie jest nudne i co najważniejsze, można je polubić! – zachęca Januszewski.

W tej inicjatywie chodzi jednak o coś więcej niż same treningi i porady. Ważne jest zachęcenie rodzin do wspólnego, aktywnego spędzania czasu. „BiegamBoLubię” to akcja skierowana zarówno do osób, które stawiają pierwsze kroki w biegowym świecie, jak i tych, którzy swój trening chcieliby urozmaicić lub nauczyć się czegoś nowego. Profesjonaliści podpowiedzą m.in. jak skutecznie i bezpiecznie uprawiać ten sport oraz jak zminimalizować ryzyko kontuzji. Trenerzy zaproponują ćwiczenia siłowe, koordynacyjne, zwiększające gibkość, a także zadania typowo sprawnościowe, np. z piłkami lekarskimi, hula-hoop czy wytrzymałościowe testy Coopera.

W zajęciach biorą również udział pracownicy PKO Banku Polskiego z bankowej sekcji biegowej liczącej obecnie prawie 500 osób. Wśród nich jest Małgorzata Babicka z Departamentu Rozwoju Pracownika we Wrocławiu. Uczestniczy w treningach nie tylko w mieście zamieszkania.

Bardzo często wyjeżdżam służbowo i chodzę na zajęcia „BiegamBoLubię” tam, gdzie akurat jestem – w Warszawie, Poznaniu, Toruniu czy Szczecinie. Dzięki temu mam możliwość poznania nowych trenerów i lokalnych biegaczy – opowiada Małgorzata Babicka. – Dlaczego warto do nas dołączyć? Profesjonalni trenerzy, wspaniała atmosfera, ale i nieustanne podnoszenie umiejętności. Każdy ćwiczy we własnym tempie, na miarę swoich możliwości, a za wytrwałość i zaangażowanie dostaje „piąteczkę” od trenera – dodaje.

Dodatkowo, w ramach akcji na falach radiowej Trójki, w każdy czwartek po godz. 17.00 emitowana jest audycja pod nazwą „Biegam, bo lubię”, podczas której redaktorzy – Paweł Januszewski i Krzysztof Łoniewski relacjonują sobotnie treningi i zachęcają Polaków do rekreacyjnego biegania.

Lista stadionów, na których prowadzona jest akcja „BiegamBoLubię” dostępna jest na stronie:

http://biegambolubie.com.pl/gdzie-i-kiedy/

Paweł Januszewski zaprasza na zajęcia „BiegamBoLubię”:

loaderek.gifoverlay.png