Trenuj z nami na stadionach

2018.03.28

Startuje 9. sezon akcji "BiegamBoLubię"

3 kwietnia rusza nowy sezon akcji "BiegamBoLubię". W tym roku treningi będą odbywać się przez cały tydzień. Co ważne, z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości liczba lokalizacji zwiększy się do 100 stadionów.

 

PKO Bank Polski po raz kolejny jest partnerem strategicznym akcji „BiegamBoLubię” i zaprasza do wspólnego biegania i trenowania. Na stadionach lekkoatletycznych w całej Polsce, od 3 kwietnia do 11 listopada 2018 roku, bez względu na warunki atmosferyczne i liczbę chętnych, na miłośników ruchu będzie czekać 200 trenerów. W tym roku z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę zajęcia będą się odbywać docelowo w 100 lokalizacjach. W 2010 roku były to tylko 4 miejsca. W ubiegłym roku na ponad 80. stadionów całego kraju przyszło aż 36 657 osób, z czego 4 714 uczestników to osoby nowe.

Do tej pory zajęcia odbywały się raz w tygodniu od 9:30 do 10:30 w soboty. Teraz organizatorzy akcji wyszli uczestnikom naprzeciw i zapraszają ich w różne dni (od poniedziałku do niedzieli) w zależności od danej lokalizacji. Każda z nich będzie miała swój dzień i godzinę. Coraz więcej osób startuje w weekendowych zawodach, a dzięki zmianie będą mieli okazję poćwiczyć także w tygodniu i nie opuszczać zajęć.

Akcja skierowana jest do osób, które stawiają pierwsze kroki w biegowym świecie lub chcą doskonalić technikę i nauczyć się czegoś nowego. To także dobry pomysł dla całych rodzin na aktywne spędzenie czasu.

Przez cały sezon, nasi trenerzy służą profesjonalną poradą wszystkim, którzy chcą szkolić swoje umiejętności lub dowiedzieć się, jak zacząć przygodę z bieganiem. Na naszych stadionach można też aktywnie wypoczywać z całymi rodzinami – to doskonały pomysł na spędzanie czasu razem – mówi Paweł Januszewski, prezes Fundacji Wychowanie przez Sport, organizator akcji „BiegamBoLubię”.

Każdy będzie mógł się nauczyć prawidłowej techniki, poznać mnóstwo ćwiczeń, metod i jednostek treningowych oraz po prostu „pobawić się” bieganiem. Treningi będą miały charakter biegowej lekcji – na każdej z nich będzie obowiązywać inny temat. Profesjonaliści podpowiedzą m.in. jak skutecznie i bezpiecznie uprawiać ten sport oraz jak zminimalizować ryzyko kontuzji. Zaproponują ćwiczenia siłowe, koordynacyjne, zwiększające gibkość, a także zadania typowo sprawnościowe, np. z piłkami lekarskimi, hula-hoop czy wytrzymałościowe testy Coopera.

Dodatkowo, w ramach akcji na falach radiowej Trójki, w każdy czwartek po godz. 17.00 emitowana jest audycja pod nazwą „Biegam, bo lubię”, podczas której redaktorzy – Paweł Januszewski i Krzysztof Łoniewski relacjonują treningi i zachęcają Polaków do rekreacyjnego biegania.

Aktualna lista stadionów, na których prowadzona jest akcja „BiegamBoLubię” dostępna jest na stronie: http://biegambolubie.com.pl/gdzie-i-kiedy/.

Zapraszamy do wspólnego trenowania!

loaderek.gifoverlay.png