Trenuj z nami na stadionach

2016.03.29

Rusza akcja BiegamBoLubię

PKO Bank Polski, jako partner strategiczny projektu „BiegamBoLubię”, już czwarty rok z rzędu zaprasza do aktywnego spędzania czasu na stadionowych bieżniach. Od soboty 2 kwietnia zarówno początkujący, jak i profesjonaliści będą mogli ćwiczyć razem na blisko 80. stadionach w całej Polsce.

Rusza akcja BiegamBoLubię

PKO Bank Polski nie tylko sponsoruje największe imprezy biegowe, ale także umożliwia odpowiednie przygotowanie się do nich. Po raz kolejny Bank włączył się w akcję edukacyjną „BiegamBoLubię”. Do listopada, na prawie 80. stadionach lekkoatletycznych na terenie całego kraju, bez względu na warunki atmosferyczne i liczbę chętnych, w weekendy będą się odbywać bezpłatne spotkania biegowe. Dodatkowo, w wybranych miejscowościach prowadzone będą zajęcia w ciągu tygodnia. Profesjonaliści podpowiedzą m.in., jak skutecznie i bezpiecznie uprawiać ten sport. Trenerzy zaproponują ćwiczenia koordynacyjne i zadania sprawnościowe, np. z piłkami lekarskimi, hula-hoop czy wytrzymałościowe testy Coopera.

W ramach akcji na falach radiowej Trójki w każdy czwartek po godz. 17.00 emitowana jest audycja pod nazwą „Biegam, bo lubię”, podczas której redaktorzy oraz pomysłodawcy akcji – Paweł Januszewski i Krzysztof Łoniewski, relacjonują sobotnie treningi oraz zachęcają Polaków do rekreacyjnego biegania.

Impreza każdorazowo gromadzi ponad tysiąc zawodników. Jeszcze w 2011 r. odbywała się tylko w czterech miastach, obecnie jest to blisko 80. stadionów, na których miłośnicy ruchu spotykają się z trenerami – mówi Paweł Januszewski, lekkoatleta i dziennikarz sportowy. – W tej inicjatywie chodzi o coś więcej niż same treningi i wskazówki profesjonalistów. Celem jest zachęcenie całych rodzin do wspólnego, aktywnego spędzania czasu. Naszym założeniem nie jest osiąganie wyników, ale bieganie samo w sobie, po prostu dlatego, że lubimy to robić – dodaje.

Jak pokazuje badanie „Zwyczaje biegaczy w Polsce” przeprowadzone w 2015 r. przez agencję badawczą PBS na zlecenie PKO Banku Polskiego, dwie piąte biegaczy w naszym kraju (40 proc.) zna akcję „BiegamBolubię”. W zeszłym roku, przez 8 miesięcy jej trwania, w każdy weekend na zajęciach w całej Polsce ćwiczyło średnio ponad 1100 osób. Najwyższą liczbę uczestników odnotowały: Warszawa, Kraków, Gubin i Wałbrzych. Trenerzy akcji „BiegamBoLubię” prowadzili również rozgrzewki przed największymi biegami, m.in.: Konstytucji 3 Maja, Powstania Warszawskiego i Niepodległości.

  • PKO Bank Polski od 2013 roku realizuje autorski program „PKO Biegajmy razem” i wspiera największe imprezy biegowe w całej Polsce, w tym PKO Poznań Maraton, PKO Wrocław Maraton, PKO Silesia Marathon, cykle takie jak PKO Rzeszów Biega, PKO Grand Prix Gdyni, biegi wchodzące w skład Warszawskiej Triady Biegowej „Zabiegaj o pamięć” (Bieg Konstytucji 3 Maja, Bieg Powstania Warszawskiego, Bieg Niepodległości), a także wiele innych, lokalnych zawodów w całym kraju. W tym roku Bank został też sponsorem strategicznym projektu „SportGeneracja” dla najmłodszych. Zapisy uczniów szkół podstawowych ruszają na początku kwietnia, a na przełomie maja i czerwca oraz na początku września odbędą się eliminacje w biegach sztafetowych na stadionach lekkoatletycznych w 12. regionach Polski. Finał dziecięcych eliminacji będzie miał miejsce 17 września 2016 r., w czasie PKO Biegu Charytatywnego.

Lista stadionów, na których prowadzona jest akcja „BiegamBoLubię”, dostępna jest na stronie biegambolubie.com.pl.

PKO Bank Polski zaprasza również do skorzystania z publikowanych na Bankomanii ćwiczeń dla biegaczy opracowywanych przez jednego z trenerów „BiegamBoLubię”.

Paweł Januszewski na temat akcji „BiegamBoLubię”:

 

loaderek.gifoverlay.png