Trenuj z nami na stadionach

2017.06.05

Przebiegnij z nami setkę!

33 lata temu Marian Woronin przebiegł 100 m w równe 10 sekund. Wynik, który wówczas był rekordem Europy, do dziś pozostaje w sferze marzeń naszych sprinterów. Już na najbliższych zajęciach BiegamBoLubię będziecie mieli okazję sprawdzić, czy sprint jest Waszą mocną stroną. Zapraszamy na Ogólnopolski Test na 100 metrów BiegamBoLubię SETKĘ.

Przebiegnij z nami setkę

W dniach 10 - 12 czerwca podczas treningów „BiegamBoLubię” na blisko 80 stadionach lekkoatletycznych w całej Polsce będzie można sprawdzić swoje umiejętności na 100 metrów. Jest to najkrótszy dystans w biegach lekkoatletycznych na otwartym stadionie, klasyczny bieg sprinterski. Sprinty doskonale kształtują szybkość. W teście tym może wziąć udział każdy. Zawodnicy ruszają na sygnał startera z bloków startowych i biegną po swoich torach. O kolejności na mecie decyduje pierś uczestnika. Wszyscy otrzymają po ukończeniu testu pamiątkowy dyplom. To również doskonała okazja, aby zmierzyć się z innymi na krótkim, ale równocześnie trudnym dystansie. Na zajęciach trenerzy BiegamBoLubię przygotują zawodników do sprawdzianu, omówią technikę startu poziomego z bloków startowych i będą czuwać nad bezpieczeństwem biegaczy.

W biegu na 100 metrów mężczyzn najwybitniejsi sprinterzy biegają poniżej bariery 10 sekund, którą oficjalnie przekroczyło ok. 90 lekkoatletów w historii. Rekordzistą świata na tym dystansie jest Usain Bolt, jamajski lekkoatleta, sprinter, trzykrotny mistrz olimpijski z Pekinu oraz z Londynu. Ustanowiony przez niego w Berlinie rekord świata w biegu na 100 m wynosi 9,58 s. Najszybszą kobietą jest Florence Griffith-Joyner. Polscy rekordziści to Marian Woronin i Ewa Kasprzyk. 9 czerwca 1984 r. Marian Woronin podczas Memoriału Kusocińskiego jako pierwszy biały człowiek w historii lekkiej atletyki zszedł poniżej 10 sekund w biegu na 100 metrów. Ten doskonały wynik do tej pory nie został poprawiony przez polskich sprinterów.

PKO Bank Polski już piaty rok z rzędu jest partnerem strategicznym akcji „BiegamBoLubię”. Zajęcia odbywają się od kwietnia do listopada na 80. stadionach lekkoatletycznych w całej Polsce – w soboty o 9.30 lub w poniedziałki o 20.00 w zależności od lokalizacji.  Jest to inicjatywa skierowana zarówno do osób, które stawiają pierwsze kroki w biegowym świecie, jak i tych, którzy swój trening chcieliby urozmaicić lub nauczyć się czegoś nowego.

W ramach akcji na falach radiowej Trójki w każdy czwartek po godz. 17.00 emitowana jest audycja pod nazwą „Biegam, bo lubię”, podczas której redaktorzy oraz pomysłodawcy akcji, Paweł Januszewski i Krzysztof Łoniewski, relacjonują sobotnie treningi oraz zachęcają Polaków do rekreacyjnego biegania.

Lista stadionów, na których odbywają się zajęcia „BiegamBoLubię” znajduje się na stronie.

Do zobaczenia na stadionach!

loaderek.gifoverlay.png