Biegajmy razem na stadionach!

28 marca rusza 6 edycja akcji „BiegamBoLubię”, w ramach której na ponad 80 stadionach lekkoatletycznych na terenie całej Polski odbywają się bezpłatne spotkania biegowe pod okiem profesjonalnych trenerów. PKO Bank Polski, jako partner strategiczny projektu już trzeci rok z rzędu zaprasza do wspólnego biegania na stadionach.

BiegamBoLubię to akcja, która ma zadanie przede wszystkim popularyzować ideę biegania, a także zachęcać do aktywnego spędzania czasu i stawiania pierwszych kroków w tej dyscyplinie sportu. W każdą sobotę lub niedzielę o godz. 9:30 bez względu na warunki atmosferyczne i liczbę chętnych, na miłośników biegania czekają doświadczeni trenerzy, mający na swoim koncie liczne sukcesy. Dodatkowo w wybranych miejscowościach odbywają się zajęcia w ciągu tygodnia.

W zajęciach może wziąć udział każdy niezależnie od wieku czy stopnia zaawansowania. Spotkania odbywają się zazwyczaj według pewnego schematu. Zawsze na początek jest rozgrzewka, a potem część główna, która zależy od pomysłu i inwencji prowadzących. Mogą to być treningi biegowe na różnych dystansach, koordynacyjne czy też sprawnościowe (np. ćwiczenia z piłkami lekarskimi, na płotkach lekkoatletycznych). Organizowane są również różne aktywności (np. Test Coopera,sprawdziany na 100 m i 1000 m).

Z każdym rokiem przybywa miejsc, które biorą udział w akcji. W ostatnim czasie dołączyły nowe miejscowości - Mniów, Strawczyn oraz Legionowo. Trenować można również za granicą, m.in. w niemieckim Guben. Wzorem ubiegłego roku podczas treningów, w wybranych lokalizacjach będą kontynuowane specjalne zajęcia dla dzieci rodziców, uczestniczących w sobotnich spotkaniach pod nazwą SportGeneracja.

19 marca na antenę Radiowej Trójki powróci audycja „Biegam, bo lubię”. W każdy czwartek po godzinie 17:20 prowadzący relacjonują sobotnie treningi na stadionach i inspirują Polaków do rekreacyjnego biegania.

Pomysłodawcami akcji są Paweł Januszewski, mistrz Europy w biegu na 400 m przez płotki, Krzysztof Łoniewski, dziennikarz Programu 3 Polskiego Radia.

 

Lista stadionów, na których prowadzona jest akcja „BiegamBoLubię” dostępna jest w zakładce Trenujemy razem lub pod adresem www.biegambolubie.com.pl.

loaderek.gifoverlay.png