Drużyna Bankowa

Pracownicy Banku biegną z Maciejem Kurzajewskim po Koronę Maratonów Świata

Dwunastu najlepszych biegaczy z sekcji biegowej PKO Banku Polskiego wystartuje razem z Maciejem Kurzajewskim w czterech maratonach, na czterech kontynentach.

Selekcja była ostra. Nie wystarczył sam zapał do biegania. Tylko osoby będące w szczytowej formie fizycznej i aktywnie propagujące bieganie wśród innych pracowników mogły dostać powołanie do naszej 12-osobowej reprezentacji.

Najlepsi z najlepszych, w ciągu najbliższych 12 miesięcy, wystartują w czterech maratonach, na czterech kontynentach. Oprócz propagowania idei biegania i osobistej satysfakcji, będą także wspierali Macieja Kurzajewskiego w realizacji jego marzenia, jakim jest zdobycie Korony Maratonów Świata.

Korona Maratonów to osiągnięcie, o którym marzą tysiące biegaczy na całym świecie. Ale tylko nielicznym udaje się skompletować siedem startów w maratonach na siedmiu kontynentach. Prawdziwą elitą wśród tej grupy są biegacze, którzy skompletują starty w ciągu jednego roku. Dotychczas udało się to tylko nieco ponad 60 osobom.

Sekcja biegowa Banku istnieje od 2009 roku. Liczy prawie 200 osób z całej Polski, które aktywnie uczestniczą w imprezach biegowych, promując nie tylko Bank, ale przede wszystkim zdrowy styl życia. Starają się nim zarażać także innych pracowników. I są efekty. Drużyna PKO Banku Polskiego odnosi sukcesy, m.in. trzykrotnie z rzędu - w latach 2010-2012 - wygrała prestiżową sztafetę maratońską Ekiden, a w 2011 r. zdobyła dla Banku tytuł „Firmy przyjaznej bieganiu”.