Aktualności

2017.01.23

Zapraszamy na PKO Grand Prix Gdyni 2017

PKO Bank Polski po raz kolejny został sponsorem cyklu PKO Grand Prix Gdyni. Pierwsza z czterech imprez biegowych odbywających się pod hasłem „Nie przestawaj biec” czeka nas już w weekend 11-12 lutego. Każdemu wydarzeniu tradycyjnie będzie towarzyszyła akcja charytatywna „biegnę dla…”. Uczestników Biegu Urodzinowego zachęcamy do pomocy Marlenie.

Zapraszamy na PKO Grand Prix Gdyni 2017

Cykl PKO Grand Prix Gdyni, wyróżniony dwa lata temu nagrodą imienia Tomasza Hopfera, obejmuje cztery imprezy: Bieg Urodzinowy, Bieg Europejski, Nocny Bieg Świętojański oraz Bieg Niepodległości. W zeszłym roku we wszystkich zawodach uczestniczyło łącznie ponad 20 tys. osób. W tym roku nowością jest rozłożenie Biegu Urodzinowego i Biegu Europejskiego na dwa dni, a także różne trasy każdego z biegów głównych na 10 km. Zobacz trasę Biegu Urodzinowego.

logo Grand Prix GdyniNajbliższy Bieg Urodzinowy z PKO Bankiem Polskim to wydarzenie upamiętniające nadanie Gdyni praw miejskich. Starty młodzieżowe, Bieg Malucha i marsze Nordic Walking zostaną rozegrane w sobotę 11 lutego. Bieg główny wystartuje w niedzielę 12 lutego o godz. 10.00 na Skwerze Kościuszki. Zapisy na wydarzenie potrwają jeszcze do 30 stycznia.

PKO Bank Polski po raz trzeci zaangażował się w cykl PKO Grand Prix Gdyni. Jestem przekonany, że te cztery wyjątkowe biegi przyciągną w tym roku jeszcze więcej uczestników i kibiców. Zachęcam, aby w sportowej atmosferze uczcić 91. urodziny naszego miasta. Natomiast zawodników zapraszam do udziału w akcji charytatywnej „biegnę dla Marleny” – mówi Zbigniew Kalwas, dyrektor Biura Wsparcia Sprzedaży i Analiz PKO Banku Polskiego w Gdyni.

Biegnę dla MarlenyPodczas imprez sponsorowanych przez Bank prowadzone są charytatywne akcje biegowe na rzecz osób potrzebujących wsparcia w ratowaniu życia lub zdrowia, zarówno dzieci, jak i dorosłych. Uczestnicy wszystkich zawodów odbywających się przez dwa dni w ramach Biegu Urodzinowego będą mogli dołączyć do akcji charytatywnej dla 27-letniej Marleny, która choruje na dystrofię mięśniową obręczowo-kończynową powodującą stopniowy zanik mięśni. Zbierne są środki na leczenie jej komórkami macierzystymi. Marlena jest podopieczną Fundacji Sedeka. Zaangażowanie zawodników, którzy odbiorą kartkę „biegnę dla Marleny”, przypną ją do koszulki i przebiegną z nią linię mety, zostanie przeliczone na konkretne wsparcie finansowe – Fundacja PKO Banku Polskiego przekaże darowiznę na leczenie kobiety. Kartki będzie można odbierać w dniach 10-12 lutego na stanowisku PKO Banku Polskiego w Biurze Zawodów w godzinach jego funkcjonowania (hala namiotowa na końcu Skweru Kościuszki).

W lutym 2016 roku w akcji na rzecz 46-letniego Irka chorego na raka pobiegło 587 osób. W trakcie Biegu Europejskiego 850 biegaczy zaangażowało się w akcję charytatywną dla 5-letniego Leosia chorego na padaczkę. Biorąc udział w Biegu Świętojańskim można było pomóc 2-letniej Klarze z wadą serca. Do akcji dołączyło wtedy ponad 540 osób. Natomiast 850 uczestników Biegu Niepodległości pomogło 2,5 letniej Nikoli, która tak jak Klara urodziła się ze złożoną wadą serca.

Kolejne zawody z cyklu PKO Grand Prix Gdyni to: Bieg Europejski 6-7 maja, Nocny Bieg Świętojański
9 czerwca i Bieg Niepodległości 11 listopada. Rejestracja na wszystkie wydarzenia jest już otwarta.

Terminy PKO Grand Prix Gdyni 2017

 

Spot "Nie przestawaj biec" promujący PKO Grand Prix Gdyni 2017:

loaderek.gifoverlay.png