Aktualności

2018.01.31

Zapraszamy na biegowe świętowanie urodzin Gdyni

Bieg Urodzinowy z PKO Bankiem Polskim to pierwszy start w ramach cyklu PKO Grand Prix Gdyni, wspieranego od kilku lat przez PKO Bank Polski. Zapisy potrwają do 5 lutego, a zawody odbędą się w weekend 17-18 lutego. Będzie im towarzyszyła akcja charytatywna „biegnę dla Oliwki i Pauliny“.

Rozpoczyna się cykl PKO Grand Prix Gdyni 2018, w skład którego wchodzą Bieg Urodzinowy, Bieg Świętojański, Bieg Europejski oraz Bieg Niepodległości. Ten pierwszy organizowany jest tradycyjnie w lutym, dla upamiętnia nadania Gdyni praw miejskich w 1926 r. W tym roku starty młodzieżowe, Bieg Malucha i marsze nordic walking zostaną rozegrane w sobotę 17 lutego. Bieg główny na 10 km wystartuje w niedzielę 18 lutego o godz. 10.00 na wysokości Narodowego Stadionu Rugby przy ul. Kazimierza Górskiego 10. Tam też będzie się znajdowała meta. Zapisy elektroniczne na wydarzenie potrwają do 5 lutego.

W 2017 roku w biegu głównym wystartowało 4199 uczestników. Kolejne 639 osób wzięło udział w biegach młodzieżowych i marszach nordic walking. Na dystansie 10 km zwyciężył Tomasz Grycko. Wśród kobiet najszybsza okazała się Monika Czapiewska. Relacja video z Biegu Urodzinowego w 2017 r.

Pobiegniemy dla Oliwki i Pauliny

Podczas imprez sponsorowanych przez PKO Bank Polski prowadzone są akcje charytatywne „biegnę dla…” na rzecz osób potrzebujących wsparcia w ratowaniu życia lub zdrowia, zarówno dzieci, jak i dorosłych. Uczestnicy wszystkich zawodów odbywających się przez dwa dni w ramach Biegu Urodzinowego będą mogli dołączyć do akcji na rzecz Oliwki i Pauliny. 5-letnia Oliwka urodziła się jako wcześniak z wieloma wadami, co wywołało u niej m.in. opóźnienie psycho-motoryczne. Niezbędna jest wielowątkowa rehabilitacja, na którą rodzice gromadzą środki. Oliwka jest podopieczną Fundacji Dzieciom „Zdążyć z pomocą”. Natomiast 16-letnia Paulina choruje na przepuklinę oponowo-rdzeniową. Jest sparaliżowana od piersi w dół, porusza się na wózku inwalidzkim. Dziewczyna również potrzebuje rehabilitacji. Jest podopieczną Pomorskiego Hospicjum dla Dzieci w Gdańsku.

Zaangażowanie zawodników, którzy odbiorą kartkę „biegnę dla Oliwki i Pauliny”, przypną ją do koszulki i przekroczą z nią linię mety, zostanie przeliczone na konkretne wsparcie finansowe – Fundacja PKO Banku Polskiego przekaże darowiznę dla dziewczynek. Kartki będzie można odbierać w dniach 16-17 lutego na stoisku PKO Banku Polskiego przy Biurze Zawodów mieszczącym się w hali Gdynia Arena przy ul. Kazimierza Górskiego 8.

W ubiegłym roku 370 zawodników Biegu Urodzinowego wzięło udział w akcji na rzecz 27-letniej Marleny chorującej na dystrofię mięśniową obręczowo-kończynową, która powoduje stopniowy zanik mięśni. Fundacja PKO Banku Polskiego przekazała dzięki temu darowiznę na leczenie kobiety komórkami macierzystymi. Od 2013 r. odbyły się 322 takie akcje, w których wzięło udział ponad 125 tys. osób. Fundacja wsparła 355 beneficjentów kwotą ponad 4,5 mln zł.

Kolejne zawody z cyklu PKO Grand Prix Gdyni to: Bieg Europejski 12-13 maja, Nocny Bieg Świętojański 22 czerwca i Bieg Niepodległości 11 listopada. Rejestracja na wszystkie wydarzenia jest już otwarta i odbywa się na stronie: http://grandprixgdyni.pl/.