Aktualności

2018.03.30

Wystartuj w półmaratonie i pozostaw swój ślad w Poznaniu

Już 15 kwietnia pod hasłem „Pozostaw swój ślad w Poznaniu” odbędzie się 11. PKO Poznań Półmaraton. Uczestników zawodów zapraszamy do udziału w akcji charytatywnej „biegnę dla Filipa i Alberta”.

11. PKO Poznań Półmaraton wystartuje w niedzielę 15 kwietnia o godz. 10.00. Limit uczestników wynosi 1400 osób. W zeszłym roku do mety dotarło 10 391 osób, wśród nich jako pierwszy Marcin Chabowski. Najszybszą kobietą okazała się Karolina Nadolska. Rejestracja elektroniczna potrwa do 12 kwietnia. Półmaraton, jak i maraton w Wielkopolsce po raz kolejny wspiera PKO Bank Polski.

Biegi pod patronatem PKO Banku Polskiego to już w naszym regionie tradycja. Z roku na rok do Poznania przyjeżdża coraz więcej zawodników z Polski, jak i ze świata.Trzymamy kciuki za wszystkich uczestników 11. PKO Poznań Półmaratonu oraz zachęcamy ich do przyłączenia się do naszej akcji charytatywnej dla Filipa i Alberta. Jesteśmy przekonani, że uda nam się pobić zeszłoroczny rekord frekwencji. Zapraszamy także do przygotowań oraz zapisów na październikowy 19. PKO Poznań Maraton – mówi Iwona Muszyńska, dyrektor Oddziału 2 PKO Banku Polskiego w Poznaniu.

Trasa obejmie jedną pętlę. Start będzie się znajdował przy ul. Grunwaldzkiej, a meta na Międzynarodowych Targach Poznańskich.

Największa nowość to trasa, której przebieg uległ zmianie w stosunku do tej sprzed roku, czy dwóch lat. Odwróciliśmy kierunek startu, zawodnicy pobiegną przez centrum i będą mogli zobaczyć niektóre atrakcje turystyczne naszego miasta m.in. jeden z czołowych Uniwersytetów – Uniwersytet Adama Mickiewicza, dawny Zamek Cesarski czy znajdujący się na Placu Adama Mickiewicza pomnik Poznańskiego Czerwca 1956 – powiedział Łukasz Miadziołko, dyrektor PKO Poznań Półmaratonu, w wywiadzie dla portalu biegowe.pl. 

Startując w 11. PKO Poznań Półmaratonie będzie można pomóc Filipowi i Albertowi. 8-letni Filipek choruje m.in. ma zespół Dandy-Walkera, wodogłowie i padaczkę. Do codziennego funkcjonowania niezbędny jest mu specjalistyczny sprzęt (fotelik rehabilitacyjny połączony z pionizatorem) oraz rehabilitacja. Chłopiec jest podopiecznym Fundacji Słoneczko. 20-letni Albert w październiku ubiegłego roku został pobity i przejechany przez samochód. Obecnej jest w śpiączce w ciężkim stanie i wymaga specjalistycznego leczenia oraz rehabilitacji. Albert jest podopiecznym Fundacji Bread of Life.

Zaangażowanie zawodników, którzy przypną do koszulki kartkę „biegnę dla Filipa i Alberta” i dotrą z nią do mety, zostanie przeliczone na konkretne wsparcie finansowe – Fundacja PKO Banku Polskiego przekaże darowiznę dla dwóch beneficjentów. Kartki będzie można odbierać w Biurze Zawodów na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich przy ul. Głogowskiej 14 w dniach 13 i 14 kwietnia od 10.00 do 20.00.

W 2017 r. podczas 10. PKO Poznań Półmaratonu 2196 osób pomogło w ten sposób Ani i Mateuszowi. U 2-letniej Ani, w wyniku operacji nowotworu mózgu, doszło do szeregu powikłań, m.in. utraty wzroku i lewostronnego niedowładu. 3-letni Mateusz z powodu skrajnego wcześniactwa, cierpi na dysplazję oskrzelowo-płucną. Dzięki zaangażowaniu biegaczy Fundacja PKO Banku Polskiego przekazała darowiznę na sprzęt medyczny dla dwójki dzieci.

W pakietach startowych uczestnicy otrzymają koszulkę przygotowaną przez firmę 4F, która jest partnerem technicznym programu biegowego PKO Banku Polskiego. Każdy, kto w regulaminowym czasie 3 godzin przekroczy linię mety, otrzyma wyjątkowy pamiątkowy medal, który przedstawia zarys charakterystycznych dla Poznaniu budynków.

Zawodników i kibiców Bank zaprasza do stref znajdujących się w hali nr 3 na MTP: pierwszej pomocy, dietetycznej, serca i fizjoterapii. Przed metą przy budynku „Bałtyk” będzie się znajdowała także strefa kibicowania.

11. PKO Poznań Półmaraton będzie można śledzić na żywo na profilu „PKO Bank Polski Biegajmy Razem” na Facebooku. 

Zapisów można dokonywać na stronie https://halfmarathon.poznan.pl/.