Aktualności

2017.04.06

Wystartuj w 27. Biegu Konstytucji 3 Maja

W nocy z 7 na 8 kwietnia rozpoczyna się rejestracja na 27. Bieg Konstytucji 3 Maja, czyli pierwsze w tym roku wydarzenie z cyklu Warszawskiej Triady Biegowej „Zabiegaj o pamięć”. Zachęcamy zawodników do udziału w akcji charytatywnej „biegnę dla Julii”.

Wystartuj w 27. Biegu Konstytucji 3 Maja

Majowa impreza będzie okazją do uczczenia na sportowo 226 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Bieg jest elementem Warszawskiej Triady Biegowej odbywającej się pod hasłem „Zabiegaj o pamięć”. W skład której wchodzą jeszcze Bieg Powstania Warszawskiego oraz Bieg Niepodległości. PKO Bank Polski jest od kilku lat partnerem strategicznym całego cyklu.

27. Bieg Konstytucji 3 Maja na dystansie 5 km wystartuje w środę 3 maja 2017 r. o godz. 11.00 przy Alei Tomasza Hopfera. Trasa będzie prowadziła Łazienkowską, Czerniakowską, Szwoleżerów, Agrykola, Al. Ujazdowskimi, Górnośląską, Honene-Wrońskiego aż do mety przy ul. Rozbrat na wysokości ul. Szarej. Limit czasu wynosi 1 godzinę. Podczas zawodów odbędzie się również marsz Nordic Walking oraz „Bieg z Maskotką” na trasie ok. 700 metrów (start biegu dla dzieci o godz. 10.30).

Pobiegniemy dla Julii

Biegnę dla JuliiPodczas 27. Biegu Konstytucji 3 Maja biegniemy dla 10-letniej Julii. Dziewczynka cierpi na chorobę genetyczną Zespół Pfeiffera (typ I) charakteryzujący się m.in. zrośnięciem szwów czaszkowych i deformacją twarzoczaszki. Julię czeka rekonstrukcja sklepienia czaszki (w klinice w USA), na którą zbierane są środki. Dziewczynka jest podopieczną Fundacji Mam Serce. Zaangażowanie zawodników, którzy przypną do koszulki kartkę „biegnę dla Julii” i dotrą z nią do mety, zostanie przeliczone na konkretną pomoc – Fundacja PKO Banku Polskiego przekaże darowiznę na operację dziewczynki. Kartki będą do odbioru w dniu biegu w namiocie PKO Banku Polskiego na Agrykoli.

W zeszłym roku 657 uczestników Biegu Konstytucji 3 Maja pomogło w ten sposób 5-letniemu Emilowi. Dzięki ich zaangażowaniu Fundacja PKO Banku Polskiego przekazała darowiznę na operację serca chłopca. Od 2013 r. odbyły się 254 takie akcje, w których wzięło udział ponad 85 tys. osób. Od początku istnienia programu Fundacja PKO Banku Polskiego wsparła 267 beneficjentów kwotą ponad 3,5 mln zł. 

Przygotuj się!

27 Bieg Konstytucji 3 Maja6 kwietnia rusza kolejna edycja cyklu treningowego „Czwartki biegowe z Aktywną Warszawą & I-Sport”. W każdy czwartek o godzinie 19.00 w Ośrodku Rozbrat AKTYWNA WARSZAWA przy ul. Rozbrat 26 będą się odbywały bezpłatne treningi. Prowadzący pomogą przygotować się do Biegu Konstytucji 3 Maja, a także do kolejnych startów. Zapraszamy!

Zapisy na 27. Bieg Konstytucji 3 Maja ruszają w nocy z 7 na 8 kwietnia 2017 r. o godz. 00.01 i potrwają do 27 kwietnia. Organizator zastrzega sobie prawo zamknięcia listy startowej w momencie przekroczenia limitu 6 tys. uczestników.

Szczegółowe informacje o biegu oraz formularz rejestracji znajdują się na stronie:

http://aktywnawarszawa.waw.pl/bieg-konstytucji-3-maja