Aktualności

2019.04.30

Wielki rewanż biegowy w Białymstoku: PKO Bank Polski kontra PZU

Już 5 maja odbędzie się 7. PKO Białystok Półmaraton. Biegowi towarzyszyć będzie rywalizacja drużyn PKO Banku Polskiego oraz PZU. To wielki rewanż za ubiegłoroczne zwycięstwo bankowych biegaczy.

PKO kontra PZU

Rywalizacja biegaczy drużyn PKO oraz PZU będzie towarzyszyła 7. PKO Białystok Maratonowi. – To już druga edycja tej rywalizacji. Jesteśmy do niej świetnie przygotowani i liczymy na pasjonującą sportową walkę. Nasi biegacze świetnie sobie radzą we wszystkich biegach, więc w bojowych nastrojach podejmujemy wyzwanie i kolejny raz będziemy chcieli udowodnić, że to my mamy najlepszych zawodników – mówi Adam Szymański z sekcji biegowej w PKO Banku Polskim.

Zasady są proste. Zwycięży ta drużyna, która po zsumowaniu wyników szybciej pokona dystans 21,0975 km. W zeszłym roku lepszy okazał się zespół PKO Banku Polskiego z łącznym wynikiem 35 godzin, w stosunku do 42 godzin zanotowanych przez rywali.

Podrażnieni ubiegłoroczną porażką z bankiem, zawodnicy PZU zaproponowali rewanż. Chętnie stajemy do tej rywalizacji. Liczymy, że w tym roku na starcie białostockiego biegu stawi się jeszcze więcej pracowników Banku i oczywiście kibiców. Jesteśmy przekonani, że po raz kolejny PKO sięgnie po sportowe zwycięstwo – zapowiada Janusz Łukomski, kapitan sekcji biegowej w PKO Banku Polskim.

 

Patryk Stec
specjalista w PKO Banku Polskim