Aktualności

2017.08.01

W Przeworsku biegacze uczczą pamięć generała „Montera”

Już w sobotę 5 sierpnia o godz. 17.00 wystartuje III Bieg Montera. Zawodnicy wyruszą z Gniewczyny Łańcuckiej, rodzinnej miejscowości gen. bryg. Antoniego Chruściela pseud. „Monter“. Meta będzie się znajdowała na Rynku w Przeworsku. Uczestników zachęcamy do przyłączenia się do akcji charytatywnej „biegnę dla Gabrysi i Olka“.

Popularyzacja wiedzy na temat Powstania Warszawskiego oraz gen. bryg. Antoniego Chruściela pseud. „Monter”, dowódcy sił powstańczych – to główny cel organizowanego już po raz trzeci Biegu Montera na dystansie 10 km i półmaratonu. Zawodnicy przemierzą trasę z Gniewczyny Łańcuckiej do Przeworska. Wyruszą o godzinie „W“, zaraz po złożeniu kwiatów pod pomnikiem gen. Chruściela w Gniewczynie Łańcuckiej i odśpiewaniu hymnu. O tej samej porze na Rynku w Przeworsku wystartuje Bieg Małego Powstańca dla dzieci i młodzieży.

Głównym sponsorem zawodów jest PKO Bank Polski, który wspiera największe imprezy biegowe w całej Polsce. Bank jest m.in. partnerem Warszawskiej Triady Biegowej „Zabiegaj o pamięć”. Wchodzący w skład tego cyklu Bieg Powstania Warszawskiego odbył się w ostatni w weekend i zgromadził w stolicy prawie 10 tysięcy uczestników.

PKO Bank Polski od wielu lat wspiera wydarzenia upamiętniające ważne wydarzenia historyczne. Cieszymy się, że dołączył do nich Bieg Montera organizowany w naszym regionie. Zapraszam mieszkańców do kibicowania zawodnikom. Uczestników zachęcam natomiast do przyłączenia się do akcji charytatywnej dla Gabrysi i Olka – mówi Czesława Krasza, dyrektor Oddziału 1 PKO Banku Polskiego w Przeworsku.

Pobiegnij dla Gabrysi i Olka

Biorąc udział w biegu będzie można pomóc Gabrysi i Olkowi. 13-letnia Gabrysia urodziła się ze złożoną wadą serca (m.in. wspólny kanał przedsionkowo-komorowy, zespół heterotaksji). Potrzebuje operacji, która umożliwi jej normalne funkcjonowanie. Gabrysia jest podopieczną Fundacji Serce Dziecka. Natomiast Olek urodzi się w sierpniu z wadą serca HLHS i będzie wymagał od razu pilnego zabiegu. Olek wraz z mamą są podopiecznymi Fundacji Cor Infantis.

Zaangażowanie uczestników, którzy przypną do koszulki kartkę „biegnę dla Gabrysi i Olka” i dotrą z nią do mety, zostanie przeliczone na konkretną pomoc – Fundacja PKO Banku Polskiego przekaże darowiznę na operacje dwójki dzieci. Kartki będzie można odbierać w Biurze Zawodów: w piątek 4 sierpnia w godz. 17.00-19.00 oraz w sobotę 5 sierpnia w godz. 10.00-15.30.00 (Restauracja Terapia, ul. Kilińskiego 2 w Przeworsku).

Zachęcamy do zapisania się na III Bieg Montera, rejestracja potrwa do 1 sierpnia na stronie http://biegmontera.pl/.

PKO Bank Polski wspiera również inne inicjatywy związane z obchodami wybuchu Powstania Warszawskiego. Jest mecenasem wystawy 1000 pamiątek związanych z Powstaniem Warszawskim. Wystawę „1000 pamiątek. Dary z lat 2007-2017” można już oglądać na antresoli wielkiej Sali pod Liberatorem w gmachu Muzeum Powstania Warszawskiego w Warszawie.