Aktualności

2013.07.25

Pobiegnijmy dla Leosia

W tegorocznym Biegu Powstania Warszawskiego wystartuje rekordowa liczba 7000 uczestników. Każdy z nich może wesprzeć cel charytatywny i pomóc zebrać pieniądze na operację serca dla rocznego Leosia.

Leoś urodził się z wieloma wadami, w tym z wrodzoną wadą serca, która wymaga szybkiej interwencji kardiochirurgicznej. Rodzice chłopca, który jest podopiecznym Fundacji na Rzecz Dzieci z Wadami Serca - Cor Infantis, zbierają środki na operację serca. Każdy uczestnik Biegu Powstania Warszawskiego może dołożyć swoją cegiełkę na ten cel. Wystarczy przed startem wpisać się na listę wolontariuszy i pobiec z identyfikatorem - kartką z napisem „biegnę dla Leosia”, a Fundacja PKO Banku Polskiego przeliczy każde zaangażowanie na darowiznę na rzecz chłopca. Identyfikatory można będzie odebrać od godz. 19: 00 w namiocie Banku przed wejściem głównym do budynku Polonii.

Ten szlachetny cel koresponduje z wyjątkową atmosferą imprezy. Od ponad 20 lat Biegowi Powstania Warszawskiego towarzyszy niezwykła oprawa tysięcy płonących zniczy i minuta ciszy poświęcona pamięci Powstańców. Przed startem będzie można posłuchać pieśni powstańczych, a na trasie spotkać grupy rekonstrukcyjne w mundurach AK. Wieczorna aura i odgłosy bombardowania płynące z głośników jeszcze dobitniej oddają klimat tamtych wydarzeń.

W Biegu wystartuje rekordowa liczba 7000 uczestników. Trasa w tym roku podzielona została na dwa dystanse: 5 i 10 kilometrów. Zawodnicy pobiegną ulicami: Bonifraterską, Miodową, Krakowskim Przedmieściem i Karową, a następnie Wybrzeżem Gdańskim i ul. Sanguszki do Konwiktorskiej. Biegacze, którzy zadeklarowali bieg na 5 km wystartują o godzinie 20.40 z ul. Konwiktorskiej, natomiast startujący na 10 km o godzinie 21.00 z ul. Bonifraterskiej. Meta obu dystansów będzie znajdować się na ulicy Konwiktorskiej.W dniu biegu tj. 27 lipca br. jego uczestnicy mogą bezpłatnie przemieszczać się komunikacją miejską na terenie Warszawy za okazaniem numeru startowego.

Dodatkowym elementem zaangażowania społecznego Banku jest Bankowa Akcja Honorowego Krwiodawstwa. W jej ramach 1 sierpnia w godz. 9.00-14.00 przed Muzeum Powstania Warszawskiego chętni będą mogli oddać krew w mobilnym krwiobusie.

PKO Bank Polski od 2009 roku wspiera imprezy biegowe o podłożu historycznym. Do triady „Zabiegaj o pamięć” należą biegi: Powstania Warszawskiego, Niepodległości i Konstytucji 3 maja. Bank występuje nie tylko w roli sponsora, ale również uczestnika. Każdego roku w Biegu Powstania Warszawskiego bierze udział liczna reprezentacja pracowników. W tym roku wystartuje ich ponad 100 osobowa grupa. 

Więcej informacji na temat wydarzeń biegowych sponsorowanych przez PKO Bank Polski można znaleźć na naszej stronie www.biegajmyrazem.pkobp.pl oraz na Facebookowym profilu.