Aktualności

2017.11.07

Pobiegniemy z okazji Święta Niepodległości

11 listopada w Warszawie, Rzeszowie, Gdyni i Goleniowie odbędą się Biegi Niepodległości pod patronatem PKO Banku Polskiego. Podczas każdego z nich będzie można przyłączyć się do akcji charytatywnej „biegnę dla...“.

PKO Bank Polski wspiera największe imprezy biegowe w całej Polsce, w tym zawody organizowane z okazji ważnych dla Polski wydarzeń historycznych, m.in. Narodowego Święta Niepodległości.

29. Bieg Niepodległości w Warszawie

Od kilku lat Bank jest partnerem strategicznym Warszawskiej Triady Biegowej „Zabiegaj o pamięć”.  W jej skład wchodzi Bieg Konstytucji 3 Maja, Bieg Powstania Warszawskiego i Bieg Niepodległości. Ten ostatni to największa impreza biegowa 11 listopada w Polsce. 18 tysięcy zawodników ruszy ze skrzyżowania al. Jana Pawła II i ul. Stawki o symbolicznej godzinie 11.11 i pobiegną w dwóch kolumnach – osoby w białych i czerwonych koszulkach – tworząc najdłuższą flagę Polski. 10-kilometrowa trasa wiedzie m.in. al. Jana Pawła II, wiaduktem nad al. Jerozolimskimi, ul. Chałubińskiego do al. Niepodległości.

Biorąc udział w biegu będzie można pomóc dwóm chłopcom. 3,5-letni Waldek urodził się z przepukliną oponowo-rdzeniową. Do codziennego funkcjonowania potrzebuje ortez i specjalistycznego aparatu. Chłopiec jest podopiecznym Fundacji Avalon. Natomiast 8-letni Oliwier choruje na mózgowe porażenie dziecięce i padaczkę lekooporną. Niezbędny jest dla niego wózek i rehabilitacja. Oliwier jest podopiecznym Fundacji Dzieciom „Zdążyć z pomocą”.

Zaangażowanie zawodników, którzy przypną do koszulki kartkę „biegnę dla Waldka i Oliwiera” i dotrą z nią do mety, zostanie przeliczone na konkretną pomoc – Fundacja PKO Banku Polskiego przekaże darowiznę na sprzęt medyczny dla chłopców. Kartki będzie można odbierać w piątek 10 listopada w Biurze Zawodów w PKiN od 15.00 do 19.00 oraz w dniu biegu w namiocie Banku przy Centrum Handlowym Arkadia od 9.00 do 11.00. Uczestnicy marszu nordic walking również mogą dołączyć do akcji.

Więcej informacji na https://aktywnawarszawa.waw.pl/pl/imprezy-sportowe/29-bieg-niepodleglosci

5. PKO Bieg Niepodległości w Rzeszowie

5. PKO Bieg Niepodległości to ostatnie zawody z cyklu PKO Rzeszów Biega, w skład którego wchodzą jeszcze PKO Półmaraton Rzeszowski oraz PKO Maraton Rzeszowski. Rzeszowska Dycha wystartuje o godz. 12.00. Start i meta znajdować się będą w okolicach Centrum Handlowego Plaza. Limit zawodników to 1600 osób. Uczestnicy pobiegną w białych i czerwonych koszulkach, tworząc w ten sposób flagę Polski.

Uczestnicy biegu będą mogli pomóc Igorkowi. Niespełna 2–letni chłopiec urodził się z wadą serca – sercem jednokomorowym. W najbliższym czasie planowana jest kolejna, trzecia już operacja. Igorek jest podopiecznym Fundacji „Cor Infantis”.

W zamian za zaangażowanie zawodników, którzy przypną do koszulki kartkę „biegnę dla Igorka” i dotrą z nią do mety, Fundacja PKO Banku Polskiego przekaże darowiznę na zabieg chłopca. Kartki będzie można odbierać na stoisku PKO Banku Polskiego przy Biurze Zawodów (Centrum Handlowe Plaza) w piątek 10 listopada od 15.00 do 18.00 oraz w dniu biegu od 8.00 do 11.00.

Więcej informacji na http://www.runrzeszow.pl/

Bieg Niepodległości z PKO Bankiem Polskim w Gdyni

Bieg Niepodległości na 10 km wystartuje o godz. 15.00. Start i meta znajdować się będą na Skwerze Kościuszki, na wysokości ORP „Błyskawica”. Uczestnicy pobiegną w białych i czerwonych koszulkach, tworząc w ten sposób flagę Polski. Wydarzeniu towarzyszyć będą marsze Niepodległości Nordic Walking, które rozpoczną się tego samego dnia o godz. 9.00. Od godz. 11.00 planowane są biegi młodzieżowe w trzech kategoriach wiekowych: starszaki, młodziki i juniorzy. Natomiast o 13.00 ruszy Bieg Malucha. W ubiegłym roku we wszystkich rywalizacjach wzięło udział łącznie 7318 zawodników. Bieg Niepodległości to ostatnia z czterech imprez wchodzących w skład cyklu PKO Grand Prix Gdyni. Pozostałe to Bieg Urodzinowy, Bieg Europejski oraz Bieg Świętojański.

Uczestnicy biegów w Gdyni będą pomagać Pani Teresie, która choruje na LGMD – dystrofię mięśniową obręczowo-kończynową. Szansą na poprawę jej stanu zdrowia jest terapia komórkami macierzystymi, na którą zbierane są środki. Pani Teresa jest podopieczną Fundacji „Słoneczko”.

Kartki „biegnę dla Teresy” będzie można odbierać w czwartek i piątek w godz. 15.00-20.00 na stoisku PKO Banku Polskiego przy Biurze Zawodów mieszczącym się w Hali Gier Gdyńskiego Centrum Sportu, przy ul. Olimpijskiej 5/9. Do akcji mogą dołączyć uczestnicy wszystkich rywalizacji rozgrywanych w ramach Biegu Niepodległości.

Więcej informacji na http://gpx.gdyniasport.pl/

XXIX Goleniowska Mila Niepodległości

Zawody dla dzieci, młodzieży i dorosłych w Goleniowie to najstarsze biegi w Polsce upamiętniające odzyskanie niepodległości. Ich pierwsza edycja odbyła się w 1989 r. Od godz. 11.00 będą biegać przedszkolaki, następnie od 11.45 będą rozgrywane rywalizacje dzieci na dystansie 600 m. O godz. 13.15 startuje Mila Młodzieży. Bieg główny, czyli Mila Open na 1609 m ruszy punktualnie o 14.00 z ronda Siostry Marii Matijczuk. Meta znajduje się na wysokości bramy głównej Stadionu OSiR. Na koniec o 14.35 z ul. Szczecińskiej wystartuje bieg na 10 km.

Podczas zawodów odbędzie się akcja charytatywna na rzecz 1,5 rocznego Jerzyka. Chłopiec urodził się z rozszczepem kręgosłupa i przepukliną oponowo-rdzeniową. Następstwem tej choroby jest wiele powikłań. Niezbędne jest specjalistyczne leczenie i sprzęt, np. ortezy i pionizator, na które zbierane są środki. Jerzyk jest podopiecznym Fundacji „Słoneczko”.

Kartki „biegnę dla Jerzyka” będą do odbioru w dniu biegu w godz. 8.00-13.00 na stoisku Banku przy Biurze Zawodów (hala sportowa przy ul. C. K. Norwida w Goleniowie). Uczestnicy wszystkich zawodów rozgrywanych w ramach XXIX Goleniowskiej Mili Niepodległości będą mogli przyłączyć się do akcji.

Więcej informacji na http://osir.goleniow.pl/index.php/xxix-goleniowska-mila-niepodleglosci