Aktualności

2017.11.29

Mikołajkowy Bieg Charytatywny w Bydgoszczy dla Izy

Uczestnicy II Mikołajkowego Biegu Charytatywnego w Bydgoszczy będą pomagać Izie zmagającej się z chorobą nowotworową. Osoby, które przekroczą linię mety z kartką „biegną dla Izy” przyczynią się do dodatkowego wsparcia dla dziewczynki – Fundacja PKO Banku Polskiego przekaże darowiznę na jej leczenie.

None

II Mikołajkowy Bieg Charytatywny na dystansie 5 km odbędzie się w niedzielę 3 grudnia 2017 r. o godz. 12.00 w Parku nad Starym Kanałem Bydgoskim. Start i meta będą się znajdować na wysokości Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 3. To właśnie uczniowie tej szkoły są po raz drugi współorganizatorami mikołajkowej inicjatywy na rzecz osób potrzebujących. W ubiegłym roku biegacze pomagali Kasi, tym razem Izie, która choruje na nowotwór chłoniaka nieziarnicznego (limfoblastycznego). Niezbędne jest specjalistyczne leczenie i rehabilitacja. Dziewczynka jest podopieczną Fundacji Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym „Kawałek Nieba”.

Cieszymy się, że PKO Bank Polski po raz drugi angażuje się w Mikołajkowy Bieg Charytatywny w naszym mieście, tym razem również jako sponsor wydarzenia. Zachęcamy wszystkich uczestników do przyłączenia się do naszej akcji „biegnę dla Izy" mówi Anna Garczyńska, dyrektor 18 Oddziału PKO Banku Polskiego w Bydgoszczy.

Wysiłek zawodników, którzy przypną do koszulki kartkę „biegnę dla Izy” i dotrą z nią do mety, zostanie przeliczone na konkretną pomoc – Fundacja PKO Banku Polskiego przekaże darowiznę na leczenie dziewczynki. Kartki będzie można odbierać w dniu biegu od godz. 10.00 na stoisku PKO Banku Polskiego przy Biurze Zawodów na terenie Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 3. Najmłodsi zawodnicy biorący udział w Biegu Dzieci również mogą dołączyć do akcji.

Bieg zajął II miejsce w kategorii „Najlepsza Biegowa Impreza Charytatywna w Województwie Kujawsko-Pomorskim w 2016 roku” oraz uzyskał wyróżnienie w kategorii „Najlepsza Biegowa Impreza debiutująca w Województwie Kujawsko-Pomorskim w 2016 roku”.

Więcej informacji o biegu znajduje się na stronie: https://b4sportonline.pl/mikolajkowy_bieg_charytatywny/.