Aktualności

2017.07.04

Filmowe bieganie i pomaganie w Wałczu

Zapraszamy na siódmą edycję Wałeckiego Festiwalu Biegowego. Zapisz się na imprezę i wystartuj 15 lipca w przebraniu ulubionego filmowego bohatera! Zawodom będzie towarzyszyła akcja charytatywna „biegnę dla Beaty”.

 

Motywem przewodnim Wałeckiego Festiwalu Biegowego są filmy postaci filmowe. W zeszłym roku biegały smerfy, rycerze, lekarze, a nawet zombie! Autorzy najbardziej pomysłowych strojów otrzymują zawsze nagrody. Dodatkowo, impreza odbywa się nad malowniczym jeziorem Raduń na Pojezierzu Wałeckim. Nad Raduniem znajduje się jedyny w Polsce stalowy most wiszący położony nad jeziorem i tamtędy również prowadzi trasa głównego biegu.

Bieg główny na nietypowym dystansie 9999 m wystartuje w sobotę 17 lipca o godz. 19.00. Poprzedzi go bieg BiegamBoLubię POMAGAĆ na 1111 m, rywalizacje najmłodszych, marsz Nordic Walking ChodzęBoLubię na 5 km oraz bieg BiegamBoLubię LASY, również na 5 km.

Program 7. Wałeckiego Festiwalu Biegowego:

  • bieg BiegamBoLubię POMAGAĆ na 1111 m – start o godzinie 18.00 (uczestnictwo nie wymaga wnoszenia opłat ani dokonania wcześniejszej rejestracji. Wpłaty dobrowolne w całości przeznaczone na cel charytatywny. Numery startowe uprawniające do udziału w biegu będą do odebrania w Biurze Zawodów w dniach 14-15 lipca 2017 r.);
  • biegi dla dzieci SportGeneracja – 4 kategorie wiekowe do lat 7 (111 m), 8-10 lat (111 m), 11-13 lat (333 m), 14-15 lat (666 m) – start o godzinie 18.10;
  • marsz Nordic Walking ChodzęBoLubię 5 km – start o godzinie 18.55;
  • bieg BiegamBoLubię LASY 5 km – start o godzinie 18.55; (połączony z 4. Mistrzostwami Polski Leśników);
  • bieg filmowy na 9999 m – start o godzinie 19.00 (połączony z 5. Mistrzostwami Polski BiegamBoLubię).

Pobiegnijmy dla Beaty!

Sponsorem strategicznym imprezy jest PKO Bank Polski, który zaprasza także do przyłączenia się do akcji charytatywnej na rzecz Beaty. – Po raz czwarty jesteśmy partnerem tego wakacyjnego i kolorowego biegu. Jako mieszkaniec Wałcza zapewniam, że Wałecki Festiwal Biegowy to wydarzenie niezwykłe, ponieważ odbywa się w malowniczym krajobrazie naszego pięknego Jeziora Raduń oraz łączy fanów kinematografii. Zapraszam do zapisów oraz do udziału w naszej akcji charytatywnej dla Beaty – mówi Robert Cybulski, dyrektor ds. sprzedaży w Regionalnym Oddziale Detalicznym PKO Banku Polskiego w Szczecinie.

Uczestnicy wszystkich zawodów odbywających się w ramach 7. Wałeckiego Festiwalu Biegowego, będą mogli pomóc 41-letniej Beacie. Kobieta choruje od 19 roku życia na dystrofię mięśniową. Szansą na lepsze funkcjonowanie jest dla niej leczenie komórkami macierzystymi. Beata jest podopieczną Fundacji Avalon. Zaangażowanie uczestników, którzy przypną do koszulki kartkę „biegnę dla Beaty” i dotrą z nią do mety, zostanie przeliczone na konkretną pomoc – Fundacja PKO Banku Polskiego przekaże darowiznę na leczenie kobiety. Kartki będzie można odbierać w Biurze Zawodów: w piątek 14 lipca w godz. 12.00-21.00 (MOSiR Wałcz, ul. Chłodna 12) oraz w dniu biegu od 12.00 do 17.30 (Promenada nad Jeziorem Raduń).

W ubiegłym roku 307 uczestników zawodów w Wałczu pomogło w ten sposób 5-letniemu Ziemkowi zmagającemu się z encefalopatią niedotlenieniową. Chłopiec otrzymał od Fundacji PKO Banku Polskiego środki na zakup przenośnego koncentratora tlenu. Od 2013 r. odbyło się 291 takich akcji, w których wzięło udział ponad 106 tys. osób. Od początku istnienia programu Fundacja wsparła 311 beneficjentów kwotą ponad 4 mln zł. 

Na 7. Wałecki Festiwal Biegowy można zapisać się na stronie http://biegfilmowy.pl/.