Aktualności

2017.03.29

Biegnę dla tych, którzy marzą by chodzić – wytypuj wynik uczestników akcji!

Już 2 kwietnia na starcie 44. Maratonu Dębno stanie 7 uczestników projektu charytatywnego „Biegnę dla tych, którzy marzą by chodzić“. Wśród nich znajdą się m.in. ambasadorowie programu biegowego Banku: Karolina Gorczyca, Paweł Januszewski i Sebastian Chmara. Wytypuj ich wynik i przyłącz się do pomocy niepełnosprawnym dzieciom.

Ambasadorowie akcji

„Biegnę dla tych, którzy marzą by chodzić” to projekt, którego partnerem strategicznym jest PKO Bank Polski. Odbywa się w ramach sportowo-charytatywnego programu „Zakon Maltański Ekstremalnie”. Celem jest wsparcie finansowe obozów letnich organizowanych przez Związek Polskich Kawalerów Maltańskich i Fundację Maltańską dla dzieci niepełnosprawnych z najuboższych rodzin oraz doposażenie maltańskiego szpitala w Barczewie. Środki na ten cel przekazuje PKO Bank Polski oraz Fundacja PKO Banku Polskiego.

– Angażujemy się w wiele inicjatyw charytatywnych promujących pomaganie przez bieganie. Są to akcje „biegnę dla...“ czy PKO Bieg Charytatywny. W tym roku wraz z Bankiem zostaliśmy partnerem projektu „Biegnę dla tych, którzy marzą by schodzić”. Zachęcam do typowania wyników naszych zawodników oraz kibicowania im podczas wielkiego finału w Dębnie już 2 kwietnia – mówi Małgorzata Głębicka, prezes Fundacji PKO Banku Polskiego.

Pomóż i wygraj jedną z 60 nagród!

Każdy może wesprzeć inicjatywę poprzez udział w konkursie. Wystarczy wytypować wyniki, jakie 7 uczestników akcji osiągnie 2 kwietnia 2017 r. w 44. Maratonie Dębno. Minimalna wpłata to 42 zł za typowanie jednego zawodnika. Pozyskane w ten środki zostaną przekazane na cel charytatywny projektu. Zgłoszenia będą przyjmowane drogą mailową do 2 kwietnia marca 2017 r. Osoby, które będą najbliżej wyniku, otrzymają atrakcyjne nagrody. Szczegóły konkursu znajdują się na stronie: http://maraton.zakonmaltanski.pl/vip-na-start-konkurs/.

Dodatkową nagrodę specjalną przygotowała Karolina Gorczyca: osoba, która najcelniej wytypuje jej czas w maratonie, zostanie zaproszona do „Och Teatr” w Warszawie na spektakl „Truciciel”, w którym aktorka zagra już w drugiej połowie kwietnia, czyli tuż po maratonie.

Zmierzą się ze sobą dla innych

Na starcie 44. Maratonu Dębno stanie 7 znanych osób, w tym byli sportowcy, którzy przebiegną maratoński dystans na rzecz osób niepełnosprawnych. Wśród nich pojawi się m.in. ambasadorka programu „PKO Biegajmy razem“ Karolina Gorczyca. Jest to debiut aktorki w maratonie. – Mam świadomość, że pokonanie 42 km nie będzie łatwe, mam przed tym dystansem duży respekt. Wiem, ile wysiłku kosztuje mnie np. połówka Ironmana. W tym przypadku motywują mnie cele – charytatywny i sportowy. Nie nastawiam się na wynik, a na dobrą zabawę i pomoc potrzebującym. Chciałabym przebiec metę i stwierdzić, że warto byłoby powtórzyć to doświadczenie – mówi o swoich przygotowaniach Karolina Gorczyca.

W Dębnie wystartuje również Paweł Januszewski, były lekkoatleta, mistrz Europy w biegu na 400 m przez płotki, organizator ogólnopolskiej akcji „BiegamBoLubię”. – Moją motywacją jest idea biegu, czyli biegam, bo lubię pomagać. Wsparcie daje mi również zaangażowanie się w projekt mojego kolegi z zawodniczych lat – Sebastiana Chmary. Kontaktujemy się codziennie i wzajemnie nakręcamy – mówi Paweł Januszewski. 

Natomiast Sebastian Chmara, mistrz i rekordzista Polski w dziesięcioboju lekkoatletycznym przyznaje, że przygotowania nie były proste. – Większość moich znajomych powtarza, że skoro potrafiłem zdobyć mistrzostwo Świata czy Europy, zostać olimpijczykiem, to pokonanie dystansu maratońskiego nie powinno stanowić najmniejszego problemu. Jednak „w praniu” niestety wszystko wygląda inaczej.  Mimo to, wierząc w sukces, od kilku tygodni realizuję plan i jestem przekonany, że osiągnę cel. Głównie dlatego, że wspieram tych, którzy tego wsparcia bardzo potrzebują. Trzymajcie kciuki – zachęca Chmara.

W projekcie bierze także udział Jerzy Skarżyński, trzykrotny medalista Mistrzostw Polski w maratonie oraz autor książek popularyzujących bieganie, m.in. „Biegiem przez życie”. Karierę zakończył 25 lat temu, jednak zdecydował się na ponowny start na 42 km. Natomiast dla Przemka Miarczyńskiego, jednego z najlepszych windsurferów na świecie, będzie to pierwsza w życiu próba na dystansie maratońskim. Do projektu dołączyli też mecenas Andrzej Zwara, bohater drugiej akcji „Ultramaraton za pomoc” oraz Tomek Tarnowski, twórca i organizator programu „Zakon Maltański Ekstremalnie”, członek Związku Polskich Kawalerów Maltańskich.

Razem z nimi pobiegną zawodnicy z sekcji biegowej PKO Banku Polskiego. Będzie to 19 osób z całej Polski, m.in. Karol Pisarewicz, który opowiada o roli pracowników Banku w projekcie:

loaderek.gifoverlay.png