Aktualności

2018.04.06

Biegiem pomagaj! XI Półmaraton Dąbrowski

Półtora tysiąca zawodników, 21 097 metrów. Limit czasowy wynoszący 2 godziny i 45 minut oraz urokliwa trasa prowadząca wzdłuż zbiorników wodnych Pogoria IV i III – szybka i płaska, sprzyjająca biciu rekordów. A przede wszystkim szczytny cel! Tak będzie wyglądał XI Półmaraton Dąbrowski, który odbędzie się już w ten weekend w Dąbrowie Górniczej.

Półmaraton Dąbrowski to jedno z największych wydarzeń biegowych w regionie. W 2017 r. w jubileuszowej X edycji udział wzięło ponad 1,5 tys. zawodników. W trakcie tegorocznego wydarzenia biegacze swoim trudem wesprą dwie dziewczynki – Karolinę i Maję. 13-letnia Karolina cierpi na zespół chorób oczu. Jest niewidoma i potrzebuje specjalistycznych pomocy edukacyjnych dostosowanych do swoich potrzeb. Jest podopieczną Fundacji na Rzecz Wyrównywania Szans Nadzieja. 5-letnia Maja choruje na zespół Retta, który powoduje szereg zaburzeń ruchowych i ogranicza możliwości komunikacji z otoczeniem. Niezbędny jest dla niej specjalistyczny sprzęt – eyetracking. Dziewczynka jest podopieczną Fundacji Dzieciom „Zdążyć z pomocą”.

PKO Bank Polski kolejny raz wspiera Półmaraton Dąbrowski. Tradycyjnie, wszystkim jego uczestnikom życzymy powodzenia na trasie i jednocześnie zachęcamy do przyłączenia się do naszej akcji charytatywnej. W tym roku biegacze mogą pomóc dwóm dziewczynkom, przypinając do koszulki kartkę „biegnę dla Karoliny i Mai” i przekraczając z nią linię mety – mówi Iwona Michalska, dyrektor 1 Oddziału PKO Banku Polskiego w Dąbrowie Górniczej.

Zaangażowanie zawodników, którzy odbiorą kartkę „biegnę dla Karoliny i Mai”, przypną ją do koszulki i przekroczą z nią linię mety, zostanie przeliczone na konkretne wsparcie finansowe – Fundacja PKO Banku Polskiego przekaże darowiznę dla dziewczynek. Kartki będzie można odbierać w Biurze Zawodów zlokalizowanym w Hali Centrum przy ul. Alei Róż 3 w dniach: 7 kwietnia od 10.00 do 14.00 oraz 8 kwietnia od 7.00 do 9.00.

Bieg wystartuje w niedzielę 8 kwietnia, o godz. 11:00 sprzed stadionu Pionier Ujejsce przy ul. Olimpijskiej. Meta znajduje się przed halą Centrum. Wydarzeniu będą towarzyszyły również inne atrakcje – m.in. marsz Nordic Walking. Chodziarze ruszą o godz. 11.10 ze ścieżki rowerowej przed Centrum Sportów Letnich, aby po 5 km dotrzeć do mety (również przed halą Centrum). Na stronie internetowej organizatora możesz sprawdzić trasę korzystając z interaktywnej trasy biegu.

PKO Bank Polski realizuje od 2013 roku autorski program „PKO Bank Polski Biegajmy razem” i wspiera największe imprezy biegowe w całej Polsce. Podczas wszystkich tych wydarzeń organizowane są akcje charytatywne „biegnę dla…” na rzecz osób potrzebujących pomocy w ratowaniu życia lub zdrowia, zarówno dzieci, jak i dorosłych. W ubiegłym roku 582 uczestników X Półmaratonu Dąbrowskiego pomogło w ten sposób 48-letniej Beacie chorej na raka piersi. Od 2013 roku odbyło się 340 takich akcji, w których wzięło udział ponad 129 tys. osób. Fundacja wsparła do tej pory 376 beneficjentów kwotą ponad 4,7 mln zł.
Bank zaprasza także na ogólnopolską sztafetę charytatywną na stadionach lekkoatletycznych 12 miast – 4. PKO Bieg Charytatywny, który odbędzie się 15 września. W zeszłym roku 6401 uczestników w całym kraju, wraz z dziećmi biorącymi udział w PKO Biegu Charytatywnym Młodych, pokonało w sumie 30 917 okrążeń. W zamian za ich zaangażowanie, Fundacja PKO Banku Polskiego przekazała 652 800 zł na posiłki dla najbardziej potrzebujących dzieci w Polsce.