Aktualności

2017.10.12

Biegacze w Mysłowicach uczczą pamięć Jerzego Chromika

W sobotę 14 października wystartuje XXV Memoriał Jerzego Chromika. Jest to bieg na dystansie 10 km poświęcony słynnemu lekkoatlecie z Mysłowic. Imprezie będą towarzyszyły zawody dla najmłodszych. Wszystkich uczestników zachęcamy do udziału w akcji charytatywnej na rzecz 2,5-letniej Oli.

Już po raz dwudziesty piąty odbędzie się bieg uliczny poświęcony pamięci wielkiego mysłowiczanina: lekkoatlety - olimpijczyka, rekordzisty świata i starego kontynentu, mistrza Europy, jedenastokrotnego mistrza i 23-krotnego rekordzisty Polski w biegach średnio i długodystansowych - Jerzego Chromika. Sportowiec urodził się 15 czerwca 1931 r. w Mysłowicach, zmarł 20 października 1987 r. w Katowicach. Sponsorem tegorocznego Memoriału jest PKO Bank Polski.

Uczestnicy biegu głównego będą mieli do pokonania dystans 10 kilometrów. Start nastąpi o godz. 11.00 z parkingu przy Hali Sportowo Widowiskowej MOSiR w Mysłowicach, przy ul. Ks. Norberta Bończyka 32. Trasa będzie przebiegała ulicami: Rudnickiego, Jastruna, Wielka Skotnica, 1000-lecia PP, Jodłowa, Janowska, Partyzantów, Stadionowa. Zawodnicy zawrócą przy Centralnym Muzeum Pożarnictwa i pobiegną z powrotem do Hali MOSiR.

W tym roku w ramach Memoriału po raz trzeci odbędą się też biegi dzieci i młodzieży. Będą oni rywalizować tuż po starcie biegu głównego, wokół Hali Widowiskowo Sportowej, w trzech kategoriach wiekowych: I kat. - roczniki 2007 – 2008 - dystans 400 metrów, II kat. - urodzeni w latach 2005-2006 – dystans 400 metrów oraz kat. III – roczniki 2002 – 2004 – dystans 800 metrów. Start dzieci kategorii I i II – o godz. 11:10, a kategorii III – o godz. 11:20 (oddzielne klasyfikacje prowadzone będą dla dziewcząt, jak i chłopców).

Pobiegniemy dla Oli

Wszyscy uczestnicy biegów w Mysłowicach będą mogli pomóc 2,5-letniej Oli. Dziewczynka cierpi na SMA, czyli rdzeniowy zanik mięśni. Zbierane są środki na specjalistyczne leczenie zatrzymujące objawy choroby i zwiększające funkcję motoryczne. Ola jest podopieczną Funduszu Pomocy Dzieciom i Młodzieży im. Matki Bożej z La Salette w Zakopanym.

Zaangażowanie zawodników, którzy przypną do koszulki kartkę „biegnę dla Oli” i dotrą z nią do mety, zostanie przeliczone na konkretną pomoc – Fundacja PKO Banku Polskiego przekaże darowiznę na leczenie dziewczynki. Kartki będzie można odbierać w dniu biegu od godz. 9.00 na stoisku PKO Banku Polskiego w Biurze Zawodów (Hala Sportowo Widowiskowa MOSiR).

W ubiegłym roku 150 uczestników XXIV Memoriału Jerzego Chromika pobiegło na rzecz 10-letniego Michała, który cierpi na zanik mięśni (chorobę Duchenne’a). Fundacja PKO Banku Polskiego przekazała środki na zakup specjalistycznego wózka i rehabilitację chłopca. Od 2013 r. zostało przeprowadzonych 314 takich akcji, w których wzięło udział ponad 110 tys. osób. Od początku istnienia programu Fundacja wsparła 344 beneficjentów kwotą ponad 4,3 mln zł.

Zapisy elektroniczne na Memoriał Jerzego Chromika zostały zamknięte, ale będzie można zapisać się jeszcze osobiście w dniu imprezy w Biurze Zawodów w godz. 9.00-10.45. 

Więcej informacji o biegu znajduje się na stronie: http://www.mosir.myslowice.pl/lekka-atletyka/memorial-jerzego-chromika.